Poradnik zmiany stawek podatków w kasie Posnet

Poradnik zmiany stawek podatków w kasie Posnet

5/5 - (1 vote)
kasie Posnet

Jak zmienić stawki podatków w kasie Posnet?

Uruchomienie kasy

Jesteś gotów zmienić stawki podatku w kasie Posnet? Cały proces jest bardzo prosty, ale ze względu na ilość opcji wytłumaczymy Ci go krok po kroku najprościej, jak to możliwe. Rzeczą, którą musimy wykonać jako pierwszą jest uruchomienie samej kasy. Robimy to za pomocą przeznaczonego do tego przycisku z literką C. Po odpaleniu logujemy się na kasę. Przede wszystkim, podczas gdy kasa się uruchamia upewnij się, że w jej środku znajduje się papier. Jest on bezsprzecznie potrzebny do wykonywania dalszych czynności. W rezultacie jego braku nie będziesz w stanie wykonać niezbędnych raportów.

Raporty

Nie możemy przystąpić do procesu zmiany stawek podatku bez wykonania raportu dobowego. Aby go wykonać wchodzimy w opcję kierownik za pomocą strzałek. Potwierdzamy jego wybór. Tam znajdujemy opcję Raporty. Wchodzimy w nie. Wybieramy Raporty fiskalne, a następnie Raport dobowy. Potwierdzamy jego wydruk i odczekujemy chwilę. Po jego wydrukowaniu możemy przejść do dalszych czynności zmierzających w stronę zmiany stawek podatków.

Zmiana stawek podatków w kasie Posnet

Po wykonaniu raportu możemy przejść do działania. Znowu za pomocą strzałek znajdujących się na kasie wyszukujemy opcję Kierownik. Wybieramy ją klikając RAZEM. Teraz pora na odnalezienie Programowania baz. Potwierdzamy ich wybór tym samym przyciskiem, za pomocą którego wybieraliśmy opcję kierownika. Na pierwszej pozycji zobaczymy opcję PLU/wielopaki/zestawy. Wybieramy ją. Szukamy wybranego przez nas artykułu, w którym będziemy musieć dokonać zmian. Podajemy jego numer, a w następstwie potwierdzamy naszą chęć edycji. Zjeżdżamy w dół strzałkami, aż dostrzeżemy Stawkę PTU. Nie musimy jej klikać. Wystarczy, że za pomocą strzałek w lewo i prawo zmienimy jego wartość. Zjeżdżamy strzałkami na sam dół i wybieramy opcję Zapisz. Gdy zobaczymy komunikat “Statystyki niezerowe!” nie musimy się nim przejmować, ponieważ wystarczy nacisnąć przycisk RAZEM. W rezultacie wszystkich wyżej wymienionych czynności skończyłeś zmieniać stawki podatków w swojej kasie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy wszystkie czynności przeprowadziłeś poprawnie przeczytaj jeszcze raz cały artykuł, lub wykonaj wszystkie kroki po kolei. Uda ci się!

Chcesz zakupić kasę fiskalną firmy Posnet?

Oferta naszego serwisu:
https://zetoserwis.pl/produkt/posnet-ergo-online/

Strona producenta:
https://www.posnet.com.pl/produkty/category/1/kasy-fiskalne

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *