Czy kasy off-line znikną?

Czy kasy off-line znikną?

Rate this post

Jak długo można korzystać z dotychczasowej kasy off-line, jeśli nie jest się zobligowanym do posiadania kasy fiskalnej online?

Na rynku można znaleźć 3 rodzaje kas fiskalnych.

  • z papierową kopią paragonów
  • z elektroniczną kopią paragonów
  • kasy On-line

Każdy rodzaj w/w kas możemy nadal wykorzystywać lecz tylko dwa ostatnie rodzaje znajdują się w sprzedaży. Kasy z papierową kopią paragonu posiadały homologację do 31 sierpnia 2019r. Oznacza to, iż użytkownik posiadający taką kasę może na niej rejestrować sprzedaż aż do momentu zapełnienia się modułu fiskalnego. Zapełnienie modułu fiskalnego w większości kas z papierowa kopią następuje po wykonaniu 1830 raportów dobowych. Po zapełnieniu modułu użytkownik takiej kasy musi wymienić kasą na nową. Może On wybierać między kasą on-line i kasą z elektroniczną kopią paragonu. Kas z papierową kopią nie ma już w sprzedaży.

Kasy z elektroniczną kopią paragonu są w sprzedaży do 31.12.2022r. Urządzenia zakupione do tej daty mogą być używane do zapełnienia modułu fiskalnego. Od 01.01.2023 w/w kas nie będzie można zafiskalizować.

Użytkownicy kasy off-line, których działalność znajduje się w rozporządzeniu o obowiązku posiadania kasy fiskalnej on-line są zmuszeni do wymiany kasy w terminie podanym przez ustawodawcę. Listę branż, które muszą posiadać kasy on-line znajdziesz TUTAJ. Podatnicy, którzy muszą wymienić kasę fiskalną na on-line mogą ubiegać się o zwrot kosztów zakupu z Urzędu Skarbowego do kwoty 700 zł.

Jeśli działasz w jednej z wymienionych w ustawie branż i potrzebujesz taniej, dobrej jakościowo kasy fiskalnej online, sprawdź naszą ofertę. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z obsługą sklepu ZETO SERWIS z Opola.