Kto jest zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej online?

Kto jest zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej online?

Rate this post

Obowiązek nabycia kasy fiskalnej online dotyczy wielu działalności – w tym sklepów spożywczych, mechaników oraz innego rodzaju firm usługowych. Poniżej przedstawiamy listę branż, w których jej posiadanie po określonym terminie będzie niezbędne.

Do 1 stycznia 2020 r.:

a) osoby i firmy zajmujące się naprawą pojazdów silnikowych, jak również motorowerów; także pracami związanymi z serwisem opon: ich zakładaniem, bieżnikowaniem czy regeneracją dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,

b) podmioty handlujące benzyną silnikową, olejem napędowym i gazem LPG.

Do 31 grudnia 2020 r.:

a) podatnicy prowadzący stacjonarne całoroczne i sezonowe placówki gastronomiczne, a także świadczący usługi w zakresie zakwaterowania na krótkie terminy,

b) sprzedawcy węgla, brykietu i podobnych paliw stałych produkowanych z wymienionych surowców oraz przeznaczonych do opalania pomieszczeń.

Do 30 czerwca 2021 r. firmy świadczące usługi:

a) z zakresu fryzjerstwa,

b) związane z zabiegami kosmetycznymi i kosmetologicznymi,

c) z branży budowlanej,

d) zdrowotne z zakresu opieki medycznej oraz dentyści,

e) prawnicze,

f) w zakresie wstępu do obiektów służących poprawie kondycji fizycznej.

Jeśli działasz w jednej z wymienionych wyżej branż i potrzebujesz taniej, dobrej jakości kasy fiskalnej online, sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz w niej mobilne modele Elzab, Novitus oraz inne. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z obsługą sklepu ZETO SERWIS z Opola.