Ulga na zakup kas online

Ulga na zakup kas online

Ulga na zakup kas fiskalnych online – interpretacja Ministerstwa Finansów

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów można znaleźć plik z objaśnieniem podatkowym z 11 lipca 2019 r. na temat ulgi na zakup kas rejestrujących on-line. W dokumencie tym zostały przedstawione zasady, które mówią, że zwrot dla osób zobowiązanych ustawą powinno być wypłacone zaraz po tym, jak kasa zostanie zainstalowana. Inaczej niż wcześniej interpretowany jest okres, do którego można kupować kasy fiskalne, a także ich ilość, na którą może zostać odliczona ulga.

 1. Ulga wynosi 90% wartości kasy, lecz kwota nie może przekraczać 700 zł – należy się ona nowym podatnikom kupującym kasę online.
 2. Aby skorzystać z ulgi, należy opłacić całą wartość zakupu kasy oraz przedstawić dowód zapłaty.
 3. Można skorzystać z ulgi w przypadku płatności ratalnej – o ulgę należy wystąpić po opłaceniu ostatniej z rat.
 4. W przypadku, gdy kasa jest używana w ramach umowy najmu czy dzierżawy, ulga nie przysługuje.
 5. Można skorzystać z ulgi na wszystkie kasy zakupione w ciągu 6 miesięcy od czasu rozpoczęcia ewidencji na pierwszej z nich oraz zacznie rejestrować na kolejnych kasach.
 6. Podatnicy, którzy zostali wskazani w ustawie jako zobowiązani do używania kas online:
  • mogą rozliczyć ulgę na zakup kas w kolejnym miesiącu następującym po ich instalacji oraz rozpoczęciu ewidencji na kasie online;
  • mogą otrzymać ulgę na tyle kas, ile używali do tej pory;
  • mogą dostać zwrot na te kasy, które zakupią oraz rozpoczną ewidencję najpóźniej w terminach wskazanych w ustawie jako obowiązkowe.
 7. Podatnicy, którzy do tej pory używali kas z kopią elektroniczną bądź papierową i nie są objęci ustawowym obowiązkiem używania kas online, a wymieniają kasę z własnej woli, nie mogą skorzystać z ulgi.
 8. Objaśnienie zawiera interpretacje przepisów i wskazówek, a także przykłady sytuacji podatników kupujących kasy online, a także terminy, w jakich można rozliczać ulgi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *