Zmiana stawek na kasach fiskalnych – Novitus

Zmiana stawek na kasach fiskalnych – Novitus

Rate this post
kasy fiskalne

Poradnik zmian stawek na kasach fiskalnych

Posiadasz kasy fiskalne Novitus i nie wiesz, jak zmienić stawki w nich stawki? To bardzo proste. Wystarczy wykonać parę kroków.

Raporty

Całą zabawę zaczynamy od włączenia kasy poprzez przytrzymanie odpowiedniego przycisku, np z literką C. Po krótkiej chwili, gdy już kasa się włączy, logujemy się na nią. Klikamy wtedy przycisk Menu. Właśnie trafiłeś do menu twojej kasy. Poruszamy się po nim za pomocą strzałek. Żeby móc zmienić stawki musimy wykonać 2 raporty: raport obrotów towarów zerujący i raport dobowy. Są one swojego rodzaju podsumowaniem dnia oraz wszystkich sprzedanych towarów.

Żeby wydrukować raport dobowy klikamy Raporty, wtedy wyświetli się nam wiele okienek z opcjami wyboru jaki raport planujemy wydrukować. Wybieramy opcję Dobowy, teraz wystarczy chwila, a kasa wydrukuje nam raport.

Kolejnym potrzebnym raportem jest Raport Obrotów Towarów Zerujących, więc wracamy do menu naszej kasy (jeśli nie jesteś pewien w jaki sposób wróć do akapitu wyżej). W przeciwieństwie, do naszych wcześniejszych kroków przy wielu okienkach wybieramy nie raport dobowy, a Raport Obrotów Towarów po czym klikamy tą opcję. Teraz pojawi się okienko na którym będzie wyświetlał się napis niezerujący. Obowiązkowo zmieniamy tą opcje strzałkami na zerujący. Klikamy OK. raport wydrukuje się.

Wydrukowaliśmy raporty, dlatego połowa drogi za nami. Została tylko zmiana stawek.

Właściwa zmiana stawek

Wchodzimy do menu i wyszukujemy pozycji Baza danych za pomocą strzałek, po czym klikamy OK. Weszliśmy do opcji baz danych, gdzie zmienimy stawki na naszej kasie fiskalnej. Kolejny raz używając strzałek wyszukujemy opcję towary. Potwierdzamy wybranie jej przyciskiem OK i odszukujemy opcję edycja. W rezultacie tego będziemy móc zmienić stawkę wybierając numer produktu. Po wybraniu odpowiedniego numeru klikamy OK. Warto zauważyć, że nie zmieniamy ani nazw towaru, ani żadnych wcześniej ustalonych informacji o nim, dlatego wszędzie klikamy OK. W rezultacie czego w pewnym momencie na naszym ekranie pojawi się opcja zmiany podatku. Tam za pomocą strzałek w górę i w dół dokonujemy niezbędnych zmian. Zatwierdzamy je przyciskiem OK. W kolejnych opcjach znowu nic nie zmieniamy.

Wszystko gotowe, w rezultacie tych paru kroków udało nam się zmienić stawki w twojej kasie fiskalnej bez problemu.

Opcja awaryjna

Gdybyś nie był pewien, czy wszystkie kroki wykonałeś poprawnie poniżej znajdziesz link do naszego filmiku, na którym pokazane jest jak zaprogramować nowy towar na kasie Novitus. W przeciwieństwie do działań przedstawionych na nim nie będziesz musiał dodawać nazwy artykułu, czy też jego rodzaju: https://www.youtube.com/watch?v=PoviCEODtnY.

Kasy fiskalne Novitus

Nie posiadasz własnej kasy fiskalnej Novitus, lub dopiero planujesz jej zakup? Poniżej znajdziesz parę linków do oferty naszego serwisu oraz strony producenta.

Kasy fiskalne Novitus w naszym sklepie:
https://zetoserwis.pl/produkt/kasa-fiskalna-mala-online/
https://zetoserwis.pl/produkt/drukarka-novitus-deon-online/
https://zetoserwis.pl/produkt/novitus-next-online/
https://zetoserwis.pl/produkt/novitus-one-online/

Strona producenta:
https://novitus.pl/

Kasy fiskalne na stronie producenta:
https://novitus.pl/kasy-fiskalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *