Zmiana stawek na kasach fiskalnych – Elzab

Zmiana stawek na kasach fiskalnych – Elzab

Rate this post
kasach fiskalnych Elzab

Jak zmienić stawki na kasach fiskalnych Elzab? Wystarczy parę bardzo prostych kroków, które wykonasz bez większego problemu.

Raport

Wszystko zaczynamy od wykonania raportu Dobowego fiskalnego. W kasach fiskalnych Elzab żeby móc go wykonać wchodzimy w Funkcje. Następnie wybieramy opcję Funkcje Kierownika. Gdy już w nie wejdziemy wyszukujemy opcję Raport Zerujący. W przypadku jego braku za pomocą strzałek na dole ekranu wyszukujemy go, a następnie klikamy. Teraz wybieramy opcję Dobowy fiskalny. Potwierdzamy wydruk raportu na ekranie. Odczekujemy chwilę, a nasz raport zostanie wydrukowany. Ok, wykonałeś już, niezbędny raport. Nie jesteś zmuszony wykonywać większej ilości raportów.

Zmiana stawek po wykonaniu raportów

Klikamy kolejny raz opcję Funkcje i wchodzimy w opcję Funkcje Kierownika, tak jak przy drukowaniu raportu. Tym razem jednak klikamy opcję Konfiguracja. Po jej wybraniu zobaczymy wiele opcji, które możemy kliknąć. Jednakże my skupimy się tylko na jednej z nich. Wybieramy Towary. Po dokonaniu tego wyboru zobaczymy na ekranie 2 opcje: Definiowanie i Kasowanie. Interesuje nas tylko pierwsza z nich – Definiowanie – wybieramy ją. W rezultacie tego doszliśmy do miejsca, w którym kolejny raz będziemy musieć dokonać wyboru. Wybieramy opcję Lista towarów. Podajemy numer towaru, w którym planujemy zmienić podatek. Klikamy nazwę wybranego produktu. Teraz jesteś w miejscu, w którym faktycznie możesz edytować daną pozycję. Możesz tu zmieniać nazwy produktów, ich ceny oraz szukany przez nas podatek. Klikamy więc opcję Stawka. Po jej wybraniu zobaczymy różne, ustalone wcześniej stawki podatku. Wybieramy stawkę, która nas interesuje i wszystko gotowe. Teraz tylko wychodzimy z miejsca, w którym jesteśmy i to koniec.

Udało Ci się zmienić stawkę podatku w swojej kasie. Gratulacje!

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy jeszcze raz przeczytać poradnik.

Jeśli jeszcze nie posiadasz kasy firmy Elzab zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty na kasy tego producenta:
https://zetoserwis.pl/produkt/elzab-k1-slim-online-bt-wif/
https://zetoserwis.pl/produkt/elzab-k10-online-bt-wifi/

Zachęcamy też do sprawdzenia strony producenta:
https://www.elzab.com.pl/pl/kasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *