Polski Ład – ważna zmiana w sprawie integracji terminali

Polski Ład – ważna zmiana w sprawie integracji terminali

Rate this post
Polski Ład

Dotychczasowe ustalenie Polskiego Ładu

Polski Ład, to plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19. Ma zmniejszyć nierówności społeczne i stworzyć lepsze warunki do życia dla wszystkich obywateli. Dotychczas do informacji publicznej podawana była informacja, iż każdy przedsiębiorca od dnia 1 lipca 2022 roku będzie mieć obowiązek zintegrowania kasy online z terminalem płatniczym z wypełnionymi wymaganiami, a również warunkami technicznymi dla kas rejestrujących. Kara za niezintegrowanie wówczas kasy online wynosić miała do 5 000 zł.

Zmiana

Niedawno dowiedzieliśmy się jednak, że Ministerstwo Finansów zmieniło ten punkt w Polskim Ładzie. Zdecydowano, że dniem, od którego zmiana dotycząca integracji kasy online z terminalem płatniczym nie będzie już 1 lipiec 2022 roku. Nowa data to 1 stycznia 2025 roku. Cały proces przesunięto o 3 lata. Ułatwi to wprowadzenie przedsiębiorcom w swoich działalnościach niezbędnych zmian.

Artykuł tłumaczący wszystkie zmiany wprowadzone przez Polski Ład na naszej stronie:
https://zetoserwis.pl/polski-lad-co-oznacza-dla-uzytkownika-urzadzen-fiskalnych/
Strona Ministerstwa Finansów:
https://www.gov.pl/web/finanse

One thought on “Polski Ład – ważna zmiana w sprawie integracji terminali

  1. U nas jednak integracja eService okazała się bardzo dobrym wyborem. Ogólnie terminal działa o wiele sprawniej, bardzo ułatwiła nam ona pracę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *