Zmiany w programie “Polska Bezgotówkowa” – co oznacza dla przedsiębiorców?

Zmiany w programie “Polska Bezgotówkowa” – co oznacza dla przedsiębiorców?

Rate this post
Terminal płatniczy

Kontynuacja programu wsparcia obrotu bezgotówkowego przez Fundacje “Polska bezgotówkowa”.

Mikro, małe i średnie firmy dostawać będą bezpośrednie dofinansowanie z programu “Polska bezgotówkowa”. Przedsiębiorcy za te pieniądze będą mogli nieodpłatnie korzystać z terminali płatniczych.

Od dnia 1.03.2022, dofinansowanie uwzględnia pięć miesięcy używania terminala płatniczego i płatności do 42 000 zł na każdym terminalu. Dofinansowanie, fundacja będzie udzielać do jednego terminala. Dotychczasowe warunki dotyczące liczby terminali oferowanych w Programie utrzymywane są dla przedsiębiorców w zakresie: transportu osób, urządzeń samoobsługowych oraz sektora publicznego.

Na skutek zmianom wprowadzanym przez Fundację, zapewni ona pomoc finansową większej liczbie właścicieli firm, którzy przy wykorzystaniu terminala płatniczego zdecydują się spełnić wymóg prawny jeśli chodzi o przyjmowanie transakcji bezgotówkowych. Darmowe używanie terminala płatniczego pozwoli przedsiębiorcom zapoznać się głębiej z bezgotówkowymi urzędzeniami i przyszykować się do obsługi klientów płacących bezgotówkowo. Warty podkreślenia jest fakt, że właściciele firm będą mogli skorzystać z specjalnych, promocyjnych warunków oferty poniektórych agentów rozliczeniowych.

Do tej pory, wsparcie pieniężne Fundacji objęło do 350 000 polskich mikro i małych właścicieli firm. Zamontowano u nich około 480 000 terminali płatniczych. Program wsparcia obrotu bezgotówkowego na nowych regułach zezwoli na użytkowanie terminali i korzystanie z płatności. A to wszystko bez użycia gotówki przez kolejne setki tysięcy przedsiębiorców.

Więcej informacji o polce bezgotówkowej na https://polskabezgotowkowa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *