Montaż i serwis klimatyzacji Opole i okolice.

Montaż klimatyzacji to zbudowanie instalacji chłodniczej składającej się z jednostki zewnętrznej, wewnętrznej, rur miedzianych z czynnikiem chłodniczym, rur na skropliny oraz instalacji elektrycznej.

  • Proces montażu zawsze rozpoczyna się od konsultacji z naszym ekspertem na miejscu instalacji klimatyzacji. Dobieramy dla Państwa najbardziej optymalne urządzenie pod względem wydajności jak i ekonomii. Ustalamy miejsce umieszczenia jednostki zewnętrznej, wewnętrznej, miejsca odpływu skroplin, podłączenia instalacji elektrycznej oraz innych szczegółów.
  • Przed przystąpieniem do montażu nasi monterzy w miarę możliwości przykryją folia niezbędne elementy wyposażenia której znajdują się w pomieszczeniu instalacji. Czystość to dla nas priorytet. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt iż 100% skuteczności wyeliminowania pyłu podczas przewiertu przez ściany nie da się osiągnąć.
  • Podczas instalacji monterzy wykonają otwór w ścianie zewnętrznej, powieszą jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną, połączą te urządzenia instalacją freonową podłączą instalację elektryczną oraz odpływu skroplin. Sposób montażu ustalany jest indywidualnie (najczęściej odbywa się to w listwach).
  • Po zbudowaniu instalacji chłodniczej dokonujemy próby szczelności oraz napełnienia instalacji czynnikiem chłodniczym.
  • Od tego momentu mogą Państwo się cieszyć wysokim komfortem termicznym w domu bądź firmie.