Jak korzystać z serwisu www.mojakasa.online?

Jak korzystać z serwisu www.mojakasa.online?

Rate this post

Korzystanie z “mojakasa.online” (nasz artykuł o tym, dlaczego serwis mojakasa.online jest przydatny.) wymaga zapewnienia przez użytkownika urządzenia umożliwiającego uzyskanie dostępu do sieci Internet wraz z przeglądarką w wersji co najmniej:

  • Chrome 80, Firefox 71, Internet Explorer 11, Opera 66, Safari 12, Microsoft Edge 44

Kolejnymi wymaganiami są:

  • włączona obsługa plików typu „cookies” oraz skryptów Javascript;
  • łącze internetowe o przepustowości co najmniej 256 kbit/s;
  • Poczta elektroniczna

Rejestracja:

Aby zarejestrować się w serwisie Moja Kasa, przechodzimy na stronę www.mojakasa.online. Następnie, po uruchomieniu serwisu klawisz logowania znajduje się w prawym górnym narożniku ekranu. Logowanie następuje loginem i hasłem podanym podczas rejestracji podatnika w serwisie.

Po zalogowaniu:

Menu – W menu zgromadzone są funkcje które pozwalają nam rejestrować urządzenia, a także aktywować i korzystać z funkcji dodatkowych. Daje nam ono dostęp do odpowiednich informacji i dokumentów z zarejestrowanych urządzeń fiskalnych.
Główny ekran – Zezwala na dostęp do informacji o podłączonych urządzeniach, usługach, a także dostęp do funkcji i dokumentów związanych z aktywnymi usługami.
Instrukcja obsługi – Dostęp do instrukcji serwisu.
Profil użytkownika – Dostęp do informacji i opcji związanymi z profilem jak i regulamin www.mojakasa.online

Rejestracja nowego urządzenia:

W celu zarejestrowania nowego urządzenia, należy wybrać zakładkę “Urządzenia” z menu, a następnie kliknąć “Dodaj nowe urządzenie. Po kliknięciu pola, powinna pojawić się strona z oknem. Tam należy wpisać unikatowy numer urządzenia, a także godzinę wydruku odczytaną z raportu stanu modułu wydrukowanego przez urządzenie. Po zatwierdzeniu poprawnych danych urządzenie rejestruje automatycznie system na indywidualnym koncie podatnika.

Podłączanie usług:

W celu korzystania w serwisie danej usługi należy podłączyć ją bezpośrednio do odpowiedniego urządzenia fiskalnego. Podłączana usługa musi być aktywna (Aktywacja usługi w dalszej części artykułu).

Powyżej przykład łączenia do urządzenia fiskalnego aktywnej usługi Faktura do paragonu.

Dokumenty:

Zgodnie z zakresem aktywnych usług dodatkowych podłączonych do urządzeń fiskalnych użytkownika w zakładce “Dokumenty” w Menu będą widoczne odpowiednie dokumenty wystawione na tych urządzeniach, a również będą dostępne odpowiednie funkcje.

Aktywacja Usług:

Na początek należy wejść w zakładkę “Ustawienia”, i “Usługi Wewnętrzne”.

Następnie znajdujemy usługę którą chcemy aktywować i klikamy na przycisk “Aktywuj”

Podczas aktywacji usługi trzeba zapoznać się i zatwierdzić regulamin usługi.

Przy aktywnej usłudze dostępna będzie instrukcja usługi, pojawią się dodatkowe informacje, a także klawisze umożliwiające dostęp do dodatkowych funkcji związanych m.in. z konfiguracją danej usługi oraz jej dezaktywacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *