Drukarki Elzab Online Ready gotowe na e-paragony

Drukarki Elzab Online Ready gotowe na e-paragony

5/5 - (1 vote)

Zgodnie z projektem dotyczącym warunków technicznych, jakie muszą spełniać kasy rejestrujące sprzedaż, od 2019 roku urządzenia fiskalne będą obowiązkowo komunikować się online z urzędem skarbowym. Wymóg stopniowo obejmie wszystkie branże, a więc każdy świadczący usługi lub sprzedający towary powinien przygotować się na e-paragony. Drukarki Elzab Online Ready pomogą wprowadzać zmiany.

Kasy i drukarki Elzab Online Ready – co wyróżnia te urządzenia?

Na stacjach benzynowych i w warsztatach samochodowych e-paragony muszą pojawić się już na początku 2019 roku. Czekając na wejście w życie nowych przepisów, firma Elzab przygotowała linię urządzeń, która w każdej chwili może być dostosowana do wymagań Ministerstwa Finansów. Dzięki temu nabywcy urządzeń Elzab Online Ready zaoszczędzą pieniądze potrzebne na zakup nowej kasy.

Kasy Elzab Online Ready posiadają certyfikat “Online Ready”, który gwarantuje  dostosowanie danego urządzenia do parametrów zapewniających komunikację z urzędem skarbowym. Ich budowa pozwala na szybką i łatwą modernizację pod kątem przesyłania danych.

Regulamin dostosowania kas – jak nie płacić dwa razy za e-paragony

Każdy, kto kupił lub zamierza kupić urządzenie z logo “Online Ready”, może skorzystać z oferty modernizacji technicznej. Koszt dostosowania kasy Elzab to ok. 200 złotych. Usługę wykonuje producent w jednym ze swoich serwisów. Wystarczy przesłać do niego pisemne zgłoszenie w dogodnym dla siebie terminie, ale nie później niż 31 grudnia 2020 roku. Czas modernizacji nie powinien przekroczyć 2 dni roboczych.

Kasy i drukarki Elzab Online Ready: jakie urządzenie wybrać?

Oferta urządzeń z certyfikatem “Online Ready” obejmuje obecnie kilka kas różniących się parametrami. Najistotniejsze dotyczą na przykład liczby i rodzaju obsługiwanych transakcji. Kasy różnią się między sobą również odpornością na warunki atmosferyczne, możliwością zainstalowania baterii czy podłączenia zewnętrznych urządzeń. Przed zakupem warto określić skalę prowadzonego przez siebie biznesu, a następnie charakter czynności wykonywanych za pośrednictwem kasy Elzab.

Urządzenia Elzab Online Ready dla małych przedsiębiorstw

Linię kas przeznaczonych dla mikroprzedsiębiorców otwierają urządzenia Elzab Mini E 3k Online Ready. W tej klasie produktów można wybierać pomiędzy kasą z klawiaturą tradycyjną i dotykową. Elzab Mini E 3k Online Ready sprawdzi się w klubie fitness, salonie fryzjerskim i na parkingu. Ustawienia pozwalają na wydruk paragonu z jedną pozycją sprzedaży. To oferta dedykowana również dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie.

W nieco większych firmach sprawdzą się kasy z serii Elzab K10. Urządzenie Elzab K10 3k Online Ready i Elzab K10 Online Ready to dobry wybór dla niewielkich sklepów, ale także punktów usługowych. Producent poleca je właścicielom kantorów wymiany walut, ale warto je kupić także do gabinetu dentystycznego czy biura rachunkowego. Kasy Elzab K10 mogą być używane także na zewnątrz, a podczas zimy obsługiwane nawet w rękawiczkach. Posiadają tryb usług czasowych przydatny na przykład w kręgielniach lub wypożyczalniach. Obsługują rabaty i narzuty, przypominają o sporządzeniu raportów dziennych i miesięcznych.

Segment średnich firm: e-paragony z urządzeń Elzab

Oferta dla średnich przedsiębiorstw to kasy obsługujące punkty handlowe i usługowe z bazą towarów i usług od 4 do 20 tysięcy pozycji. Elzab Jota E 4k Online Ready została przeznaczona do małych sklepów spożywczych i mięsnych oraz małej gastronomii. Współpracuje z wagami, umożliwia podłączenie terminala kart płatniczych. Dedykowana do obsługi większych placówek kasa Elzab Jota E 12k Online Ready obsługuje dodatkowo systemy lojalnościowe oraz może pracować w sieci LAN. Kolejny produkt serii, Elzab Jota E 20k Online Ready, różni się od poprzedniego przede wszystkim opcją obsługi niemal dwukrotnie większej bazy towarów oraz możliwością współpracy z systemami monitoringu. Obie kasy pozwalają na oddzielne rozliczanie sprzedaży każdego ze sprzedawców.

Elzab Online Ready dla dużego biznesu

Producent proponuje tu obecnie dwa urządzenia obsługujące bazy towarów do 500 000 pozycji. Oba należą do linii Elzab Mera+ Online Ready, z tym że jedna z kas jest dedykowana do pracy w aptekach. Urządzenia Elzab Mera+ TE FV Online Ready obsługują markety, sieci barów i hotele. Przetwarzają dane z kilku stanowisk sprzedaży, współpracują ze sklepami internetowymi, funkcjonując w ramach dowolnego programu sprzedażowego. Kasy Elzab Mera+ FE FV Online Ready przeznaczone do aptek uwzględniają na paragonach refundację leków i mogą drukować faktury VAT.

Drukarki i kasy fiskalne Elzab Online Ready to rozwiązania dla firm o zróżnicowanych potrzebach i budżecie. Są przystosowane do pracy zgodnie z aktualnymi przepisami. Dzięki e-paragonom pozwalają na szybki wgląd w aktualną sytuację przedsiębiorstwa. Pomagają sprostać wymogom cyfryzacji gospodarki.